تبلیغات
آخرت - شفاعت حضرت زهرا از شیعیان و دوستانش
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) یکی از چهار بانوی بر‌تر عالم است که (درشان و منزلتش آیات و روایات فراوانی واردشده. نمونه آیاتی که درشان و منزلت این بانوی بزرگوار نازل‌ شده است: سوره کوثر، آیه تطهیر، آیه مباهله، آیه و یطعمون الطعام، و آیات دیگر. اما از مهم‌ترین احادیثی که درشان این بانوی بی‌نظیر و نمونه و اسوه زنان جهان وارد شده است «حدیث کساء» می‌باشد. در ذیل یکی دیگر از احادیثی که در شان و منزلت ایشان وارد شده است بیان می‌کنیم:

امام باقر(علیه‌السلام) فرمود: در روز قیامت منادی که جبرئیل است ندا می‌دهد، فاطمه(سلام‌الله‌علیها) دختر محمد(صلی‌الله‌علیه‌وآله) کجاست؟ آن‌گاه فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) بر پای می‌خیزد و خدای تبارک‌وتعالی می‌فرماید:‌ ای اهل جمع و محشر! کرامت و بزرگواری امروز از آن کیست؟ محمد و علی و حسن و حسین (علیهم السلام) عرض می‌کنند برای خدای واحد قهار است.

آن‌گاه خدای تعالی می‌فرماید:‌ ای اهل جمع و صحرای محشر! من امروز کرامت و بزرگی را برای محمد و علی، فاطمه و حسن و حسین(علیهم السلام) قرار دادم.‌ ای اهل جمع و محشر! سر‌ها را پائین افکنده و چشم‌ها را ببندید، این فاطمه(سلام‌الله‌علیها) است که به‌سوی بهشت می‌رود.

آن‌گاه جبرئیل شتری از شتران بهشت می‌آورد درحالی‌که دو طرفش را دیباج آویزان کرده‌اند و مهار آن از لوءلوء درخشان است. پس جلوی پای حضرت زانو می‌زند و حضرت صدیقه طاهره(سلام‌الله‌علیها) بر آن سوار می‌شوند و خدای متعال صد هزار فرشته در طرف راست و صد هزار فرشته را در سمت چپ وی می‌فرستد و صد هزار فرشته را مأمور می‌کند تا حضرت فاطمه را روی بال‌های خود سوار کنند و حمل نمایند تا ایشان را به در بهشت برسانند. وقتی به در بهشت می‌رسند حضرت فاطمه می‌ایستد. خدای تعالی می‌فرماید:‌ای فاطمه!‌ای دخت حبیب من! چرا توقف کردی و حال‌آنکه من می‌خواهم تو به بهشت بروی!
حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) عرضه می‌دارد: پروردگارا! دوست دارم که ارزش و قدر و قیمت من در مثل چنین روزی شناخته شود. پروردگار می‌فرماید:‌ ای دختر حبیب من برگرد و بنگر، هر کس در قلبش محبت تو و یا محبت یکی از فرزندان تو باشد دستش را بگیر و او را داخل بهشت کن.

آنگاه، حضرت شیعیان و دوستانش را برمی‌گزیند و انتخاب می‌کند،‌‌ همان‌گونه که پرنده دانه نیکو را از دانه بد جدا می‌کند. وقتی‌که شیعیان و دوستان حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) بر در بهشت می‌رسند می‌ایستند و خدای تعالی می‌فرماید:‌ای دوستان من! توقف شما برای چیست؟ پاسخ می‌دهند: پروردگارا! ما دوست داریم که در چنین روزی ارزش و منزلتمان شناخته شود. خدای تعالی می‌فرماید:‌ ای دوستان من برگردید و ببینید چه کسی شما را به خاطر آنکه شما فاطمه(سلام‌الله‌علیها) را دوست می‌داشتید دوست داشت؟ چه کسی به شما به خاطر دوستی فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) غذا داد؟ چه کسی شما را به خاطر دوست داشتن فاطمه(سلام‌الله‌علیها) لباس پوشاند...؟ پس‌دستش را بگیرید و او را وارد بهشت نمایید. امام باقر(علیه‌السّلام ) مى‏‌فرماید: به خداوند سوگند که در محشر، از میان مردمان کسى باقى نمى‏‌ماند مگر اشخاص شکاک، کافر و منافق»
ادامه و لینک مطلب:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 20 اسفند 1394 | توسط : علی احمدی فریدنی | نظرات()